D.R.E.A.D.S

pondělí, ledna 02, 2012Každá z Vám už určitě měla, celou hlavu opletýnkovanou, taky rasta copánky a podobně. Ale jenom málokdo si troufne na dredy.  Přitom jsou tak senzační, stylové a dodávají člověku správný šmrnc. Nevíme jak VY, ale MY MILUJEME DREDY!
 Dredy jsou zacuchané prameny vlasů. Vznikají několika způsoby; buď uměle, tj. zacucháním ve studiu, nebo přirozeně, nečesáním a pod.Je také možné na pravé zacuchané vlasy naplést stejně zacuchaný kanekalon
Výhodou je libovolné prodloužení a barevné spektrum umělých dredů. Tato metoda je nazývaná Silkydreds.Dredy mohou mít různé tvary i velikosti, avšak populární jsou obyčejně dredy dlouhé. Ty jsou snad i nejhezčí. :-)
 Spolu s rastafariánstvím se rozšířily z Jamajky do dalších západních zemí. O jejich expanzi se také postaral král reggaeBob Marley, který zpopularizoval nejen hudbu, ale i životní styl Jamajčanů celému světu, jehož nejviditelnější součástí právě dredy jsou.
 Dredy se také zaháčkovávají. To znamená, že se nejmenší háček na háčkování prostrčí skrz dred, na špičku háčku se namotají vyčnívající vlasy a háček se prostrčí zase zpět ven. Vyčnívající vlasy se tak dostanou do dredu. U dredů je třeba hlídat, aby nerostly zplacatěle. Když z nich časem začnou lézt vlasy, je možné je zaháčkovat. Tyto vlasy kolem dredů by se neměly stříhat. Při háčkování se dají opět zaplést dovnitř a dredy se tak zbytečně nezužují. Nositel je musí opravovat takto neustále; časem se však zkvalitňují a jsou pevnější.
Při sundavání dreadů nemusí být hlava vyholena, jak bývá často mylně uvedeno. Část vlasů u hlavy je volná a část se dá rozplést za pomoci velikého množství kondicionéru a trpělivosti.
Snad jste si přečetly, co jste ještě nevěděly a třeba teď ve dredech taky najdete oblibu. Dáváme Vám sem spoustu krásných fotek na pokochání nádhernými vlasy, pěknou podívanou. :-)  
You Might Also Like

2 your comments

FOLLOW ME

BLOG Archive

Contact form

Jméno:

Email:

Zpráva: