,

POLSKO

sobota, května 19, 2012

Zdravíme a přejeme pěkný víkend
Celý tento týden byl strašně nabitej a ve čtvrtek jsme jeli se školou na výlet do Polska. Cílem byla návštěva koncentračního tábora Osvětim a prohlídka hradu Wawel v Krakowě. Cesta autobusem byla lehce šílená, ale všichni jsme to přežili. 

 • Jako první jsme navštívily koncentrační tábor Osvětim, který nás docela šokoval a už jsme se těšily, až budeme v Krakowě.

 • Po hodinkové jízdě autobusem, jsme se dostaly do nádherného polského města jménem Krakow. Nejdříve jsme měly namířeno na hrad Wawel, kde jsme se podívaly do věže s největším polským zvonem Zikmund a prohlédly jsme si i hrobky polských králů, kde je pohřben i jejich zesnulý prezident. Poté jsme vyrazily do centra, omrknout obchůdky a vyzkoušet jejich ovocné pivo, které je mimochodem opravdu moc dobré. 
 • V 5 hodin jsme vyjížděly zpátky do rodné vlasti s několika málo věcičkami, které jsme si na památku pořídily. Dia si koupila v Tally Weijl super náušničky, které se dají skvěle kombinovat, přívešek na krk a magnetku s hradem. Lenča koupila rodičům opěvované ovocné pivo, přívěšek na klíče a vyzkoušela i preclík, který se prodával na každém rohu ve srandovích modrých vozítkách.
Omrkněte fotky a užívejte krásného počasí! :-)
You Might Also Like

30 your comments

 1. Odpovědi
  1. děkuji aspoň mám teď trošku zásobu náušnic dopředu :-)

   Vymazat
 2. tie náušnice sú úžasné!! presne takéto mrňavé mám najradšej :D

  OdpovědětVymazat
 3. V Osvětimi jsem byla, je to asi jedno z nejdepresivnějších a nejsmutnější míst, co jsem navštívila. A Kraków je krásné město! :)

  carre-de-sucre.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherné fotky ! :) A moc hezký naušnice :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji za náušky a pochvalu fotek! :-)

   Vymazat
 5. Tak to vám závidím tu odvahu do Osvětimi vůbec vkročit. Já bych se bála, že mě ta silná atmosféra smete na další týden dopředu. Jinak Krakow vypadá moc dobře a věřím, že jste si to tam užily :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No právě nebylo to nic příjemného... ;-/ ..ale to jsme věděly už předem, ale chtěly jsem to jednou za život vidět ;-)
   Krakow je nejvíc super :-)

   Vymazat
 6. Podobnou trasu máme naplánovanou se ségrou na konci června:-)
  Jinak moc pěkné fotky!!:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme za fotky a držíme palce v létě.. :-)

   Vymazat
 7. Alespoň jste se nenudily tenhle týden :D. Do Osvětimi se taky chci podívat, ale máte tam chybičku, slyšela jsem že konkrétně koncentrační tábor se jmenuje Auschwitz, že prý nemají poláci rádi když se tomu říká Osvětim či co :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JOOO PRAVDA, ZDROJ TI NEKECAL! :-) Oni (POLÁCI) nechtějí, aby se něco takového pojmenovávalo polsky, tak pro to mají ofc. německý název. :-) A NENÍ NA TOM NIC HEZKÉHO K VIDĚNÍ

   Vymazat
 8. prave som si otvorila tento vas post, popijam si redds... ako vidim mame rovnake chute ;)

  OdpovědětVymazat
 9. tie náušnice sú super :)

  lerosep.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. díky, prvně měly jít do giveaway, ale nakonec by mi po nich bylo smutno

   Vymazat

FOLLOW ME

BLOG Archive

Contact form

Jméno:

Email:

Zpráva: