TRENDBOOK.cz (interviews)

středa, října 16, 2013


Zdravím všechny, kdo právě začínají číst tento článek. Měla jsem super možnost připravit krátký rozhovor s webovým portálem trendbook.cz, se kterým spolupracuji už od úplného zrodu. Co to trendbook vlastně je, co chystá a jaké má výhody? To všechno se dozvíte v tomto článku, tak  s chutí do čtení! =)


1. Hned na začátek bych se chtěla zeptat na důležitou otázku ,,CO JE TO TRENDBOOK?” a tím zlepšit povědomí těm, kteří o trendbooku třeba ještě neslyšeli. 

Trendbook.cz je nová galerie zajímavých prodejců originálního oblečení, propojená s komunitou fashion blogerů. Je rozdělen na MARKET a BLOG. Blog slouží fashion blogerům k prezentaci svých článků a blogů. Mohou tu totiž nahrávat své články, které odkazují přímo na jejich blog a přináší jim tak víc návštěv a fanoušků. 


2. Jak dlouho působíte na webové sféře a co se změnilo od začátků ve srovnání se 
současným stavem trendbooku?
Jsme tu pro blogery teprve rok, ale za tu dobu máme na trendbooku víc jak 240 vybraných fashion blogerů z Čech a Slovenska. Od té doby nahráli přes 5000 článků a přidali víc než 3000 fotek s naším hashtagem. Jelikož trendbook stále rozvíjíme, tak od jeho spuštění prošel řadou velkých změn. V původní verzi trendbooku blogerky totiž neměly ani profily, dnes nejen že mohou samy přidávat vlastní články, ale mohou také prodávat přes trendbook oblečení. To vše je navíc krásně propojené na jednom místě.3. Zajímalo by mě, kolik lidí se podílí na fungování celého trendbooku, je to časově 
náročné?
Trendbook má sloužit všem blogerkám a prodejcům, jako pomůcka jak se zviditelnit, nebo prodat svoje oblečení. Proto jsme přesvědčeni, že se na trendbooku podílí každý, kdo ho používá nebo navštěvuje. Tým, který na trendbooku pracuje, ale tvoří tři stálí členové. Občas nám nabídnou pomoc i blogerky přímo z trendbooku, nebo oslovíme někoho s nabídkou o spolupráci, takže ve výsledku je náš tým větší. Časově je to velmi náročné, jelikož se tomu všichni snažíme věnovat 100% a doufáme, že je to vidět i na kvalitě, jaké trendbook dosahuje. 


4. Proč se podle Vás stát blogerem/blogerkou trendbooku? V čem jsou výhody?
Trendbook nabízí několik služeb dohromady a díky tomu ho využívají nejen fashion blogeři, ale také prodejci. Proto si zde každý najde to svoje.
5. Co považujete za nejvíc povedenou novinku na webu trendbook.cz? Je něco z čeho máte největší radost?
Za nejvíc povedenou novinku považujeme trendbook jako takový, to jak propojuje blogery s prodejci a pomáhá jim se zviditelnit. Nejvíc máme radost, když nám blogerky píšou, že díky trendbooku objevili nové blogery o kterých nikdy neslyšeli, nebo že se jim zvýšil počet fanoušků. Díky těmto zprávám víme, že trendbook funguje jak má. Chválíme si ale funkci Sleduji Blogery a Sleduji Prodejce, kde si stačí přidat svého oblíbeného blogera, nebo prodejce do sledovaných a rovnou vidíte jak jeho články, tak inzeráty které přidává. Mate tak přehled o všech novinkách od lidí, kteří vás zajímají.

6. Je to nedávno, co byl trendbook rozšířen o položku “MARKET” a “LIVE”, v čem to spočívá?
Největší novinkou od spuštění trendbooku byla očekávaná sekce MARKET. To je jakýsi bazar s oblečením. Pokud tedy máte doma oblečení, které už vám nedělá radost, můžete ho prodat na trendbooku. Stejně tak, pokud sháníte zajímavý doplněk do vašeho šatníku, třeba ho najdete právě tam. Spolu s tím je ale spojena další skvělá funkce, se kterou jsme se ještě nepochlubili, ale už ji na trendbooku někteří prodejci používají. Tou je možnost, které říkáme “Nabídnout cenu”. Můžete si totiž za vaše oblečení nechat cenu od potencionalních zájemců nabídnout. Tím se vyhnete zdlouhavému smlouvání nebo vyměňování. Inzerát vystavíte za cenu, za kterou byste ho rádi prodali, ale necháte si případně nabídnout i cenu nižší. Když se vám nabídek sejde víc tak, si jen vyberete. Stránka trendbook LIVE je náš menší projekt, rádi bychom do budoucna přinášeli live reportáže z akcí jako je designblok nebo fashion weekend, tak uvidíme, jak to dopadne.
7. Je možno trendbook sledovat i na nějakých jiných sociálních sítích, jako je třeba 
facebook, youtube a nebo instagram?
Trendbook najdete téměř na všech sociálních sítích, tak si stačí vybrat svoji oblíbenou. Myslím, že nejjednodušší cesta, jak s trendbookem zůstat v kontaktu je přes náš facebook  , instagram , twitte, pinterest  a youtube 


8. No a na závěr mě zajímá, co plánujete do budoucna? Bude nějaké novinka, soutěž nebo akce?
Mimo soutěže a akce pro blogerky a prodejce plánujeme několik projektů, které ještě nechceme prozrazovat. Teď s námi jedná například Urbanlux nebo Ladybox, tak se nechte překvapit.

You Might Also Like

16 your comments

 1. Rozhovor se povedl :)

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že se to myslíš! :-)

   Vymazat
 2. Skvělý rozhovor,trendbook mám velice ráda :) a ráda přes něj sleduji a nacházím skvělé blogerky :)

  OdpovědětVymazat
 3. Rozhovor se povedl, trošku jsem se zastyděla, protože o trendbooku jsem neslyšela...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to vůbec nevadí, protože jsi ho aspoň poznala! :-)

   Vymazat
 4. Pěkný rozhovor, konečně jsem se o tomto portálu dozvěděla něco víc. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, přesně proto byl taky článek vytvořen. :-)

   Vymazat
 5. rozhovor s webovým portálem...? to ses ptala toho portálu? je značně nedůvěryhodné, že tu není uvedeno jméno ani funkce zpovídaného člověka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já jsem ani nic takového uvádět nechtěla, není proč. :-)

   Vymazat
 6. Moc pěkně připravené:-)

  http://www.changingroom.cz/

  OdpovědětVymazat

FOLLOW ME

BLOG Archive

Contact form

Jméno:

Email:

Zpráva: